Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi

YARIŞMALAR (Türkiye Geneli)

Ülkemizin çeşitli şehirlerinde kurum ve kuruluşların yapmış olduğu yarışmalar hakkında elimize ulaşan bilgileri paylaşıyoruz.Yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı '' 2019 Milli Mücadele'nin 100. Yılı '' na ithafen '' 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması '', '' Genç Sanat 5: Güncel Sanat Proje Yarışması '' ve '' Genç Sanat : 3. Afiş Tasarım Yarışması '' düzenlenmektedir. 
İletişim ve Doküman için: https://plastiksanat.kultur.gov.tr adresinden

Yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü 18. ''Devlet Fotoğraf Yarışması''

İletişim ve Doküman için:
  https://plastiksanat.kultur.gov.trYarışmaTürk Kızılayı, TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federayonu), MAFSAD (Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği) tarafından "En Hayırlı Kırmızı" adlı fotoğraf yarışması düzenlenmektedir.

İletişim ve Doküman için: www.kizilay.org.tr , http://www.tfsfonayliyarismalar.org/


YarışmaKültür ve Turizm Bakanlığınca ve İstiklal Yolu Eğitim Turizm ve Gençlik Derneğince  yürütülen GENÇDES programı kapsamında  "İstiklal Yolu" konulu Resim, Seramik, Heykel/Rölyef, Afiş ve Fotoğraf Yarışması"düzenlenmektedir.

İletişim ve Doküman için: www.istiklalyolu.com


Yarışma


Uşak Valiliği ve Uşak Belediye Başkanlığı  tarafından "İlkler Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam" konulu Fotoğraf Yarışması"düzenlenmektedir.

İletişim ve Doküman için: www.usakfotografyarismasi.com


YarışmaKonya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  tarafından "Konya 2017 Hediyelik Kültürel ve Sanatsal Ürünler Tasarım Yarışması"düzenlenmektedir.

İletişim ve Doküman için: www.konyakultur.gov.tr

 

YarışmaKonya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi işbirliğinde "15 Temmuz" konulu Karikatür Yarışması düzenlenmektedir.

İletişim ve Doküman için:
www.tybkonya.com


Yarışma


Balıkesir Karesi İlçe Belediyesi "Karesi'nin Hünerli Elleri Geleneksel Sanatlar Yarışması" düzenlemektedir.

Yarışma Başvuru Tarihi : 06 Mart - 06 Eylül  2017

İletişim ve Doküman için : www.karesikentkonseyi.org


Yarışma

"Genç Sazendeler İcra Yarışması" Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, vefatının 100.yılında Tanburi Cemil Bey anısına yarışma düzenlemiştir.

İletişim ve Doküman için : www.kultur.gov.tr    www.guzelsanatlar.gov.tr.